Kancelaria nasza działa od 2000 roku, kiedy to została założona przez radcę prawnego Piotra T. Kubika, wpisanego na listę radców prawnych prowadzoną w Okręgowej Izbie Radców Prawnych pod nr Gd – 1325. Przed założeniem Kancelarii radca prawny Piotr T. Kubik od początku lat 90. pracował w Biurze Prawno – Organizacyjnym Północnej Dyrekcji Okręgowej Polskich Kolei Państwowych w Gdańsku, a następnie współtworzył Kancelarię Radców Prawnych Kobus, Kubik, Nowosielska s.c. świadczącą w latach 1998 - 2003 stałą obsługę na rzecz Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Naszą Kancelarię tworzą nie tylko ludzie, ale również wyznawane przez nich wartości. Zaangażowanie, lojalność, zaufanie oraz profesjonalizm to główne wyznaczniki, którymi kierujemy się zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Priorytetem jest dla nas satysfakcja Klienta. Próbujemy osiągnąć ją w oparciu o obustronne zaufanie i jasne zasady współpracy. Zakres świadczonych usług dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Klienta. Dążymy do tego, aby w każdej sytuacji nasz Klient otrzymał od nas propozycję rozwiązania problemu, uwzględniającą zarówno aspekt prawny jak i biznesowy.

Współpracujemy zarówno z polskimi jak i zagranicznymi przedsiębiorcami. Z naszych usług korzystają przedsiębiorstwa o wieloletnich tradycjach jak i podmioty dopiero rozpoczynające swoją działalność. Wszechstronność naszych usług polega nie tylko na realizacji dużych projektów, ale również na pełnym zaangażowaniu w indywidualne sprawy osób fizycznych. Naszą kancelarię cechuje otwartość i życzliwość w podejściu do klienta.

Oprócz pracy w Kancelarii radca prawny Piotr T. Kubik angażuje się w prace samorządu radców prawnych. W VII kadencji: sprawował funkcję Sekretarza Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku, a w VIII kadencji był członkiem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych oraz Zastępcą Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego przy Krajowej Izbie Radców Prawnych. Działając w samorządzie radcowskim, przez wiele lat odpowiadał za prace Komisji Zagranicznej, rozwijając kontakty międzynarodowe z adwokaturami europejskimi, w szczególności z Conferentie Van Der Jonge Balie Te Leuven (Belgia), Ordre Des Avocats à la cour d'appel de RENNES (Francja), Erlanger AnwaltsVerein (Niemcy), Devon&Somerset Law Society (Wielka Brytania), Ordine degli Avvocati di Verona (Włochy). Nawiązane kontakty zaowocowały nie tylko współpracą na płaszczyźnie organizacyjnej, ale również dobrymi relacjami z partnerami z zagranicznych kancelarii.

Jednocześnie od kilku lat radca prawny Piotr T. Kubik podejmuje działania zmierzające do rozpropagowania mediacji jako efektywnej metody dla alternatywnej drogi rozwiązywania sporów. Od 2008r. jest Prezesem Ośrodka Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku.

Począwszy od kwietnia 2011 roku radca prawny Piotr T. Kubik, nawiązał współpracę z Urzędem Miasta Gdyni - Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, gdzie w ramach usług świadczonych przez specjalistów doradza przedsiębiorcom w zakresie spraw związanych z prowadzeniem przez nich działalności gospodarczej. Doradztwo to ma charakter usług pro publico bono.

Założyciel Kancelarii jest autorem publikacji z zakresu procedur przetargowych oraz problematyki spółek cywilnych.